Najnowsze wpisy
Ciasto jogurtowe z truskawkami
Jest to pierwsze ciasto jogurtowe, które wyszło mi bezbłędnie. Nie było zakalca, nic się nie przypaliło, nie trzeba było trzymać dłużej w piekarniku, ani zawijać folią w trakcie pieczenia. Sekretem było wyjęcie składników z lodówki odpowiednio wcześnie, przesianie mąki i jej delikatne wmieszanie w masę. Zachęciło mnie to aby podjąć kolejne próby z innymi przepisami na ciasta jogurtowe, a że sezon na świeże owoce się rozpoczyna, to i okazji ku temu będzie wiele.


Przepisy Delicious Time- 281

Pokaż przepis Komentarze


Pasztet drobiowy
Jest to pierwszy pasztet, który zrobiłam i z pewnoscią będę próbowała dalej i z innych przepisów. Sposób przygotowania jest prosty, choć czasochłonny. Wygodnie jest rozłożyć sobie przygotowanie pasztetu na dwa dni, szczególnie, jeśli zabieramy się za niego w okresie świątecznych przygotowań. Warto wówczas pierwszego dnia nastawić rosół (po ugotowaniu i ostygnięciu dać do lodówki), a następnego wykonać resztę czynności.

Sam pasztet jest nie za suchy, choć lekko kruchy. Śmiało można go pokroić w plasterki, a także rozsmarować na kanapce. Dla mnie smak był zbyt intensywnie wątróbkowy, więc następnym razem wykorzystując ten przepis dodam mniej wątróbki, a troszkę więcej kurczaka.
Przepisy Delicious Time- 278

Pokaż przepis Komentarze


Jogurtowe ciasto z porzeczkami, jagodami i kruszonką

 

Jest to stosunkowo łatwe w wykonaniu i nie przysparzające trudności ciasto. Jako, że sama nie raz miałam problemy z ciastami jogurtowymi i zdarzały mi się zakalce, mimo dołożonych wszelkich starań, więc i tym razem (jak zawsze) do kolejnego przepisu na ciasto jogurtowe podeszłam z dużą dozą nieufności. I tu miła niespodzianka - podczas przygotowań, jak i samego wyrastania ciasta w piekarniku nie spotkała mnie żadna niemiła niespodzianka, a na koniec za to, że dzielnie po raz kolejny, niezrażona zabrałam się za ciasto na bazie jogurtu, miałam nagrodę w postaci puszystego, pięknie wyrośniętego ciasta o delikatnej i wilgotnej konsystencji. Plus chrupiąca kruszonka. :D

 


Przepisy Delicious Time- 276

Pokaż przepis Komentarze